Zajímavé informace

Zajímavé informace

Myomy trápí čtvrtinu žen. Nová léčba odsune operaci

Myomy jsou nezhoubné nádory, vyrůstající ze svaloviny děložní stěny. Pokud trápí i vás, neváhejte s léčbou – nemusí to být vždy hned operace.

Nová léčba děložních myomů je tady!

Myomy patří mezi nejčastější nezhoubné nádory dělohy. Jejich léčba spočívá v medikamentózní terapii pomocí tablet či injekcí, nebo v chirurgickém řešení. V současné době přichází na český trh nový preparát, jehož cílem je zmenšení myomů před chirurgickým výkonem.

Zaostřeno na podbřišek – proč leckdy bolí?

Chlapi mají prostatu a my zase podbřišek. Je to typické místo ženského těla, kde nás často pobolívá, a kde může vzniknout řada zdravotních problémů – od banálních, až po ty závažné. Asi nejčastější bývají bolesti, související s menstruačním cyklem, protože v pohlavních orgánech se toho s pravidelnou měsíční periodicitou děje opravdu hodně.

Myomy: Co se to děje v děloze?

Nepříjemné bolesti v podbřišku a dlouhé, silné menstruační krvácení, to jsou příznaky, které nakonec většinu žen přivedou do ordinace gynekologa. Vyšetření ultrazvukem pak mnohdy prokáže jeden nebo více děložních myomů.

Bolest v podbřišku: Poznejte, co vám vlastně je

Při bolesti v oblasti mezi pupíkem a stydkou kostí asi každá žena zpozorní. Zvlášť pokud jsou potíže intenzivní či opakované, vyplatí se vyrazit ke gynekologovi.

MYOM V DĚLOZE: Jaké jsou příznaky a možnost léčby?

Žádná prevence neexistuje. Děložní myomy mohou překvapit…