Kontakt

Pokud mají pacientky otázky týkající se jejich zdravotního stavu nebo možností léčby, měly by se vždy nejprve obrátit na svého lékaře. Políčka označená hvězdičkou (*) jsou povinná a bez jejich vyplnění nelze formulář odeslat.

Společnost Gedeon Richter považuje za důležitou ochranu osobních informací. Při zpracování všech osobních údajů, které nám poskytnete, budeme dodržovat platné zákony o ochraně osobních údajů.

Dobrovolným poskytnutím svých osobních informací souhlasíte s uchováním, zpracováním a použitím osobních údajů. Vaše kontaktní údaje použije společnost Gedeon Richter pouze k tomu, aby vás kontaktovala v případě potenciálně nesprávně vyplněných údajů, u nichž bude potřeba objasnění.

Kontaktní formulář pro všeobecné informace

    Tímto souhlasím se zpracováním mých osobních údajů (stát, jméno, příjmení, e-mail) podle zákona o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) společností Gedeon Richter Marketing ČR, s.r.o., IČ: 24723720, se sídlem Na Strži 65, 140 00 Praha 4, Česká republika. Tento souhlas lze kdykoli odvolat. Jeho odvolání nemá vliv na zákonnost zpracování před jeho odvoláním.
    Tímto souhlasím se zpracováním mých osobních údajů (stát, jméno, příjmení, e-mail) podle zákona o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) společností Gedeon Richter Marketing ČR, s.r.o., IČ: 24723720, se sídlem Na Strži 65, 140 00 Praha 4, Česká republika, za účelem zasílání newsletterů a jiných marketingových informací. Tento souhlas lze kdykoli odvolat. Jeho odvolání nemá vliv na zákonnost zpracování před jeho odvoláním.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Potřebujete poradit se svým problémem s děložními myomy?
Obraťte se na odborníky z myomových center.

Poradna

Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Jiří Chaloupecký MBA, vedoucí lékař gynekologie, Poliklinika Anděl sro.


Zeptejte se

Mam myom a nedarí sa nám otehotnieť zatiaľ všetci lekári na slovenskú mi odporučili operáciu stym že všetko musí ísť von ale ja to nechcem skúšam aj alternatívnu medicínu ale zatiaľ nezabrala neviem sa rozhodnúť ako ďalej pomôžete mi?myom má veľkosť v priemerom 7 cm ďakujem

Dobrý den,
bohužel nepíšete dosti informací (kde myom je, kolik jich je, jak dlouho se snažíte o graviditu, kolik Vám je let, konzultovala-li jste i specialistu z IVF centra.. etc ), obecně lze souhlasit, že myom může být příčinou problémů s otěhotněním ale zase doporučovaná operace, vytvoří jizvu na děloze – tedy místo, které je následující graviditou extrémně namáháno. Po operaci se doporučuje snahu o otěhotnění odložit alespoň o rok ..

Dle mých zkušeností je pro otěhotnění a donošení těhotenství výhodné být co nejkonzervativnější, a snažit se jakoukoliv operaci na děloze odsunout do doby, kdy již graviditu nebudete zvažovat. V této situaci je s výhodou se zajímat o konzervativní terapii myomů, a klást svým lékařům otázku , zda by jste se nemohla operaci vyhnout.

Dobrý den, je mi 19 let a gynekolog mi před rokem při prohlídce našel myom. Řekl mi, že ho není potřeba léčit, ale je nutné ho sledovat. Chci se však zeptat, jestli mohu začít užívat antikoncepci, když mám myom? (Aneta, 19 let)

Antikoncepce u menších myomů dokonce zeslabuje krvácení. Její užívání rozhodně nepodporuje vznik myomů a zároveň se s výskytem myomů nevylučuje. Antikoncepce se však vylučuje s léčbou myomů pomocí medikamentózníchléčení pomocí léků preparátů.

Dobrý den, pane doktore. Paní gynekoložka mi našla myom, ale po nasazení antikoncepce mi zmizel. Může se mi myom opět objevit? (Tereza, 28)

Děložní myom vzniká většinou z jedné postupně se zvětšující buňky hladké svaloviny. Po odstranění/vymizení však není vyloučen vznik dalšího myomu jiného, který vznikne z jiné buňky. Je proto důležité pravidelně dělohu sledovat, a to jak při léčbě tak i po vyléčení myomu.

Potřebujete poradit se svým problémem s děložními myomy?
Obraťte se na odborníky z myomových center.

Send this to friend