Kontakt

Pokud mají pacientky otázky týkající se jejich zdravotního stavu nebo možností léčby, měly by se vždy nejprve obrátit na svého lékaře. Políčka označená hvězdičkou (*) jsou povinná a bez jejich vyplnění nelze formulář odeslat.

Společnost Gedeon Richter považuje za důležitou ochranu osobních informací. Při zpracování všech osobních údajů, které nám poskytnete, budeme dodržovat platné zákony o ochraně osobních údajů.

Dobrovolným poskytnutím svých osobních informací souhlasíte s uchováním, zpracováním a použitím osobních údajů. Vaše kontaktní údaje použije společnost Gedeon Richter pouze k tomu, aby vás kontaktovala v případě potenciálně nesprávně vyplněných údajů, u nichž bude potřeba objasnění.

Kontaktní formulář pro všeobecné informace

    Tímto souhlasím se zpracováním mých osobních údajů (stát, jméno, příjmení, e-mail) podle zákona o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) společností Gedeon Richter Marketing ČR, s.r.o., IČ: 24723720, se sídlem Na Strži 65, 140 00 Praha 4, Česká republika. Tento souhlas lze kdykoli odvolat. Jeho odvolání nemá vliv na zákonnost zpracování před jeho odvoláním.
    Tímto souhlasím se zpracováním mých osobních údajů (stát, jméno, příjmení, e-mail) podle zákona o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) společností Gedeon Richter Marketing ČR, s.r.o., IČ: 24723720, se sídlem Na Strži 65, 140 00 Praha 4, Česká republika, za účelem zasílání newsletterů a jiných marketingových informací. Tento souhlas lze kdykoli odvolat. Jeho odvolání nemá vliv na zákonnost zpracování před jeho odvoláním.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Potřebujete poradit se svým problémem s děložními myomy?
Obraťte se na odborníky z myomových center.

Diagnóza

JAK LZE MYOMY ZACHYTIT A DIAGNOSTIKOVAT?

Myomy zůstávají v mnoha případech nerozpoznány, protože jsou často bez příznaků. Někdy je lékař objeví při běžném gynekologickém vyšetření. Rychlé vyšetření případné přítomnosti myomů lze provést při tzv. bimanuálním vyšetření (vyšetření dvěma rukama), při kterém zasune lékař prsty jedné ruky do pochvy a přitom druhou rukou pohmatem zvenku přes dolní část břišní stěny tlačí dělohu k prstům ruky, které jsou v pochvě.

Pokud má lékař podezření na myomy, může provést přesnější vyšetření, pomocí kterých lze diagnózu potvrdit.

Tato vyšetření zahrnují:

  • transvaginální ultrasonografii.
  • hysteroskopii,endoskopické vyšetření dělohy,
  • magnetickou rezonanci,
  • sonohysterografii,

ULTRASONOGRAFIE

Ultrasonografie (ultrazvukové vyšetření) je nebolestivá vyšetřovací metoda, která se při diagnostice myomů používá hned na začátku.

Ultrazvukové vyšetření myomů se nazývá transvaginální ultrasonografie. Při tomto vyšetření lékař zavede do pochvy pacientky sondu, kterou drží v ruce. Sonda vysílá ultrazvukové vlny, které se odrážejí od struktur v děloze. Sonda tyto odražené vlny zase přijímá a počítač vytvoří obraz, který se ukáže na obrazovce přístroje a na kterém lze najít myomy.

Ultrasounds_cz

HYSTEROSKOPIE

Hysteroskopie je metoda vyšetření submukózních myomůmyom lokalizovaný pod děložní výstelkou, v blízkosti dutiny děložní pomocí malé tenké kamery zvané hysteroskop. Hysteroskop obsahuje optická vlákna a zavádí se do dělohy přes děložní čípek z důvodu vyšetření myomů. Do děložní dutiny se často napouští vzduch nebo tekutina, aby byl obraz jasnější.

03_hysteroscopy_cz

 

 

Magnetická rezonance

K přesnému určení umístění myomů se někdy používá zobrazovací vyšetření pomocí magnetické rezonance (MR). MR je vyhrazena pouze pro případy, kdy není možná jiná nechirurgická metoda záchytu.

mri_cz

SONOHYSTEROGRAFIE

Přístup může být buď přes břišní stěnu (transabdominální), nebo přes pochvu (transvaginální). Využívá se fyziologický roztok, který zlepšuje zobrazení.

sonohysterography_cz

Potřebujete poradit se svým problémem s děložními myomy?
Obraťte se na odborníky z myomových center.

Send this to friend