Kontakt

Pokud mají pacientky otázky týkající se jejich zdravotního stavu nebo možností léčby, měly by se vždy nejprve obrátit na svého lékaře. Políčka označená hvězdičkou (*) jsou povinná a bez jejich vyplnění nelze formulář odeslat.

Společnost Gedeon Richter považuje za důležitou ochranu osobních informací. Při zpracování všech osobních údajů, které nám poskytnete, budeme dodržovat platné zákony o ochraně osobních údajů.

Dobrovolným poskytnutím svých osobních informací souhlasíte s uchováním, zpracováním a použitím osobních údajů. Vaše kontaktní údaje použije společnost Gedeon Richter pouze k tomu, aby vás kontaktovala v případě potenciálně nesprávně vyplněných údajů, u nichž bude potřeba objasnění.

Kontaktní formulář pro všeobecné informace

    Tímto souhlasím se zpracováním mých osobních údajů (stát, jméno, příjmení, e-mail) podle zákona o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) společností Gedeon Richter Marketing ČR, s.r.o., IČ: 24723720, se sídlem Na Strži 65, 140 00 Praha 4, Česká republika. Tento souhlas lze kdykoli odvolat. Jeho odvolání nemá vliv na zákonnost zpracování před jeho odvoláním.
    Tímto souhlasím se zpracováním mých osobních údajů (stát, jméno, příjmení, e-mail) podle zákona o ochraně osobních údajů a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) společností Gedeon Richter Marketing ČR, s.r.o., IČ: 24723720, se sídlem Na Strži 65, 140 00 Praha 4, Česká republika, za účelem zasílání newsletterů a jiných marketingových informací. Tento souhlas lze kdykoli odvolat. Jeho odvolání nemá vliv na zákonnost zpracování před jeho odvoláním.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Potřebujete poradit se svým problémem s děložními myomy?
Obraťte se na odborníky z myomových center.

O správné léčbě rozhoduje závažnost příznaků a vlastnosti myomů

O správné léčbě rozhoduje závažnost příznaků a vlastnosti myomů
3.10.2016 Gedeon Admin

Vážené dámy,

děložní myomy jsou nejčastější nezhoubné nádory ženských pohlavních orgánů vyskytující se až u 40% žen ve věku od 25-45 let(reprodukční věk) a až v 60% u žen nad 45 let. Jejich výskyt se rok od roku celosvětově zvyšuje a stává se velkým zdravotním problémem u žen zvláště v reprodukčním věku.

Cílem léčby je odstranění či snížení příznaků děložních myomů(poruchy plodnosti,krvácení,bolesti,tlaky v podbřišku) a to s minimálním poškozením funkce svaloviny děložní.Jsou 2 základní možnosti léčby: konzervativní a operační. Správná volba léčby je ovlivněna závažností příznaků a vlastnostmi myomů(velikostí a počtem,lokalizací, prokrvením) dále věkem pacientky a jejím přáním o zachování dělohy či plodnosti. Proto by volba léčebného postupu měla být přísně individualní a po konzultaci a vyšetření specialistou.

Již 3 roky máme možnost konzervativní léčby myomů novým léčivým přípravkem, který lze použít jak v předléčení myomů před operačním řešením tak k zástavě růstu a snížení nežádoucích projevů myomů.

Myomy jsou pro stále větší počet žen významným zdravotním a socioekonomickým problémem a to hlavně v období reprodukce. Proto je velmi důležité léčit i asymptomatické myomy o velikosti 3 cm a více, vyskytující se zvláště u žen plánujících těhotenství ale i u žen nad 45 let s nežádoucími projevy a to buď konzervativně nebo operačně(devitalizační metody či myomectomie-odstranění myomu).

Ženy s touto diagnosou neodkládejte možnost konzultace, odborného vyšetření ev. léčby ve specializovaných myomových poradnách.

MUDr.Karel Pohl – myomová poradna
www.gynpohl.cz(e-mail:[email protected]) + www.gyncentrum.cz

Send this to friend